ÇEVRE DANIŞMANLIK HİZMETLERİ

ÇEVRE DANIŞMANLIK HİZMETLERİ

ÇEVRE DANIŞMANLIK HİZMETLERİ

Çevre bilinci gün geçtikçe artmaktadır ve kurumlar çevreye olan etkilerini azaltmak için çeşitli adımlar atmaktadırlar. Biz, İzmir Mavi Çevre Danışmanlık firması olarak, müşterilerimizin çevreye olan etkilerini en aza indirmeleri için hizmetler sunmaktayız.

İzmir Mavi Çevre Danışmanlık, çevre danışmanlık hizmeti konusunda uzmanlaşmış bir ekip tarafından yönetilmektedir. Müşterilerimize sunduğumuz hizmetler arasında, çevre yönetim planlaması, atık yönetimi, çevre izleme ve değerlendirme, lisanslama süreçleri, su yönetimi, çevresel risk analizi gibi alanlar yer almaktadır.

Çevre danışmanlık hizmetimiz, müşterilerimizin tüm faaliyetlerini analiz ederek, çevresel etkilerini en aza indirmek için çözüm önerileri sunar. Bu çözüm önerileri, müşterilerimizin hem çevre dostu hem de maddi açıdan faydalı olmalarını sağlar.

Firmamızın uzman ekibi, müşterilerimize özel çözümler sunarak, onların çevresel sürdürülebilirlik hedeflerine ulaşmalarına yardımcı olur. Müşterilerimiz, çevre danışmanlık hizmetlerimiz sayesinde, çevreye olan etkilerini azaltırken aynı zamanda maddi açıdan da tasarruf sağlarlar.

Müşterilerimize sunduğumuz çevre danışmanlık hizmetleri ile onların çevre dostu uygulamalarını arttırmalarına yardımcı oluruz. Aynı zamanda, müşterilerimizin mevcut çevresel etkilerini azaltarak, hem yasal düzenlemelere uyum sağlamalarına hem de toplumda daha saygın bir konuma sahip olmalarına yardımcı oluruz.

Siz de çevre danışmanlık hizmetleri konusunda uzman bir firma arıyorsanız, firmamızın uzman ekibi ile iletişime geçebilirsiniz. Müşterilerimize özel çözümler sunarak, siz de çevresel sürdürülebilirlik hedeflerinize ulaşabilirsiniz.

İletişim için hemen tıklayın.

Çevre Danışmanlık Firmaları Hakkında;

12 Kasım 2010 tarih 27757 sayılı Resmi Gazete’de “Çevre Görevlisi ve Çevre Danışmanlık Firmaları Hakkında Yönetmelik ” yayımlanmıştır. Bu yönetmelik çevre görevlilerinin özelliklerini ve sorumluluklarını belirlemesi ile çevre danışmanlık hizmetlerine yeterlilik belgesi verilmesi usulüne uygun esasları da belirlemiştir.

Çevre Danişmanlik Hi̇zmetinin Sorumluluklari Nelerdir?

-Bir kuruluşa hizmet vermeye başlamasından itibaren aylık olarak faaliyet raporu hazırlayarak rapor teslimatını en geç arkası ayın on beşine kadar işletmenin sahibine sunması gerekir.

-Hizmetin başlamasından itibaren ilk bir aylık süre içerisinde ve her yıl devam etmek üzeren işletme sorumlularına ve işçilere yönelik olarak mevzuat ve çevresel konular da en az bir kere eğitici bir çalışma yapmak, gerekli faaliyetler düzenlemek ve bu faaliyetlere ilişkin hazırladığı raporları yine işletme sahibine sunması gerekir.

-Unvan veya adres değişikliği gibi durumlar söz konusu olduğun da değişikliğin Türkiye Ticaret Sicili Gazetesinde yapılan değişiklikleri 30 gün içerisinde ilgili belgeleri sunması gerekir.

-Ekipmanların da görev yapan çevre görevlilerinin Bakanlık tarafından yaptırılmaya devam eden eğitimlere katılmalarına ön ayak olmaları gerekir.

-Bünyelerinde çalışan çevre görevlilerinin hizmet ettiği işletmelere, aylık çalışma planı oluşturması ve sistem üzerinden bilgilendirmesi gerekir.

-İşletme de oluşan herhangi bir uyumsuzluk söz konusu olduğunda, bir ay içerisinde uyumsuzluğa ilişkin raporu düzenlemekle işyeri sahibine uygunsuzluğun giderilmesine yönelik fikirlerini de beyan ederek sunması gerekir.

-Çevre izni ve lisans belgelerini alması ve takibini sağlaması gibi çalışmalarla ilgilenmesi gerekir.

-İşletmelere yapılan belirli denetim işleri sırasında işletme de bulunarak istenen bilgi ve belgeleri yetkili kişilere sunması gerekir.

-İşletme ile ilgili hassas bilgileri saklı tutması zorunluluğu vardır.

Çevre Görevlisi Olabilmek İçin Aranan Şartlar Nelerdir?

  • En az 4 yıllık üniversitelerin ilgili bölümlerinden mezun olması,
  • Bakanlık tarafınca düzenlenen sınavlarda yeterli başarıya ulaşmak,
  • Çevre yönetimi ve çevresel etki değerlendirmesi birimlerinde belirtilen sürelerde çalışarak deneyim kazanması,

Çevre Danışmanlık Yeterlilik Belgesi Nasıl Alınır?

Diploma, vesikalık ve dekont ile yeterlilik belgesi başvurusu yapılabilir. Ardından belge ücreti yatırılır. Başvurular online sistem üzerinden yapılmaktadır. Çevre görevlisi işlemlerinde kullanılması için E-imza ya da Mobil imza zorunluluğu vardır. Uzaktan eğitim başvuruları için E-imza veya Mobil İmzaya gerek yoktur. Eğitimi tamamladıktan sonra sertifika sahibi olabilirsiniz.

Çevre görevlisi belgesi başvurusu yapmak için ECBS’ YE girip şahıs uygulamaları bölümü, “yeterlilik uygulamaları” sekmesi “kişi başvuru” butonundan tıklama yaparak gerekli belgeleri yükledikten sonra başvuru aşaması kabul olmuş sayılacaktır. Başvuru öncesinde Halk Bankasına belirlenen ücretin yatırılması gerekiyor. Bu sistemde de yüklenmesi istenen birkaç evrak(diploma, dekont, varsa deneyimler) gereklidir. Yeterlilik başvurusu incelenen ve herhangi bir uygunsuzluk söz konusu bulunmayan çevre hizmeti verecek firmalara çevre danışmanlık yeterlilik belgesi verilir.

Yeterlilik belgesi, şahıs şirketlerine değil, firmalara verilecek şekilde düzenlenir. Yeterlilik belgesinin geçerlilik süresi 5 yıldır. 5 yılın sonunda yenilenmesi gerekmektedir. Geçerlilik süresi dolmadan en az 1 ay önce bakanlığa başvuru yapılması gerekmektedir.  Yeterlilik belgesine sahip firmaların sürekli takibi sağlanarak yeterliliğinin sürdürülüp sürdürülemediği kontrol edilir.

Bu firmalar 5 yıl süre içerisin de en az bir defa da bakanlık tarafından denetlemeye gelinir. Denetleme esnasında yeterli belgeleri ve istenilen bilgiyi veremeyen firmaların yeterlilik belgesi üç ay süreliğine askıya alınır. Başvuru esnasında yanlış bilgi veren, 5 yıllık bir vize dönemi içerisin de iki defa 100 ceza puanı alması durumunda Çevre Görevlisi Yeterlilik Belgesi iptal edilir. Yeterlilik belgesi iptal edilen firmaların kurucularına 6 ay süre zarfında ilgili konuda yeterlilik belgesi alma hakkı elinden alınır.

 

Bize aşağıda bulunan iletişim bilgilerimiz ile ulaşabilirsiniz...

İLETİŞİM BİLGİLERİMİZ

ADRES :

Barbaros, 5301. Sk. Uslu İşhanı No: 1 Kat: 5 İç Kapı No: 505, 35080 Bornova / İzmir

TEKLİF AL

Size daha iyi yardımcı olabilmemiz için lütfen formu eksiksiz doldurunuz...